fbpx

Oświetlenie

Nawet najlepiej zaprojektowane wnętrze sporo traci na złym oświetleniu. Jeśli w pomieszczeniu jest stosunkowo ciemno, trudno dostrzec i w pełni docenić ciekawe rozwiązania architektoniczne. W związku z tym warto zatroszczyć się o odpowiednie oświetlenie lokalu.

Decydując się na zakup oświetlenia, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim kluczową rolę odgrywa estetyka i efekt, jaki chcemy uzyskać w danym pomieszczeniu. W gabinecie najlepiej zainstalować jasne oświetlenie zbliżone temperaturą barwową do naturalnych promieni słońca (5400 K). Takie światło jest najkorzystniejsze dla naszego wzroku podczas czytania czy pracy przy komputerze. Z kolei w sypialni pragniemy stworzyć intymną atmosferę, pomoże nam w tym ciepłe światło zbliżone do tego, jaki dają płomienie świec.

W przypadku oświetlenia największą popularnością cieszą się lampy wiszące, które można zamontować w centralnej części pokoju i tym samym oświetlić całe pomieszczenie. Jeśli zależy nam na subtelniejszym oświetleniu, powinniśmy przyjrzeć się reflektorkom i oczkom stropowym.

Osoby, które znajdują się na etapie projektowania oświetlenia, mają do wyboru:

  • oświetlenie ścienne i sufitowe
  • reflektorki, szynoprzewody i oprawy stropowe
  • oświetlenie łazienkowe
  • oświetlenie stojące
  • taśmy LED, oprawy rastrowe i świetlówkowe.

Oprócz elementów bezpośrednio emitujących światło niezwykle ważny jest dobór odpowiednich dodatków. To właśnie one nadają charakter wnętrzom i potrafią wprowadzić do nich właściwy nastrój. Klienci mogą wybierać spośród abażurów, kloszy i oprawek z kablem. Każdy z tych elementów, choć wygląda niepozornie, potrafi stworzyć klimat. Abażur świetnie sprawdzi się w sypialni, ponieważ kreuje atmosferę bliskości i intymności.

Zamów oświetlenie w Studiu dekoracji i wyposażenia wnętrz Decokwadrat!
Szukasz oświetlenia odpowiedniego do swojego mieszkania? Studio dekoracji i wyposażenie wnętrz Decokwadrat pomoże ci wybrać odpowiednie rozwiązanie. Na co dzień współpracujemy z liderami w branży oświetleniowej, którzy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem:

  • Maxlight – to firma, która już od 7 lat zapewnia polskim domom i hotelom oświetlenie charakteryzujące się najwyższą jakością. Portfolio przedsiębiorstwa jest bardzo bogate. Maxlight oferuje oświetlenie różniące się stylistyką, w związku z tym każdy, nawet najbardziej wymagający klient, powinien znaleźć idealne dla siebie rozwiązanie. Firma zyskała dużą popularność jako producent lamp ogrodowych, dekoracyjnych, łazienkowych i technicznych.
  • Aquaform – cieszy się ogromnym uznaniem jako producent, mający w swojej ofercie szeroki wybór takich produktów jak reflektory, szynoprzewody, kinkiety czy wszelkie oprawy świetlne. Aquaform idealnie wpisuje się w klimat nowoczesnych i stylowych wnętrz, uzupełniając realizacje o piękne i funkcjonalne punkty świetlne. Rozwiązania tej marki sprawdzają się zarówno w prywatnych apartamentach, jak i biurowcach, hotelach i budynkach użytkowych.
  • Chors – marka ta wyróżnia się niezwykłą jakością i estetyką, dlatego światło w jej wydaniu jest tak wyjątkowe. Chors zapewnia oświetlenie wszelkiego rodzaju, od natynkowych lamp po oświetlenie zawieszane, kinkiety czy szynoprzewody. W swojej ofercie ma także modne i stylowe lampy stojące, które uzupełnią każde wnętrze, nie tylko o odpowiednie oświetlenie, ale przede wszystkim prostą, lecz ciekawą formę.