fbpx

Spieki Kwarcowe

Gdy na polskim rynku pojawiły się spieki kwarcowe, szybko zyskały sporą popularność w branży budowlanej. Spieki kwarcowe to obecnie jeden z najczęściej wykorzystywanych elementów wykończenia wnętrz.

Zalety spieków kwarcowych

Ogromną zaletą spieków kwarcowych jest ich naturalność. W procesie produkcji wykorzystuje się wyłącznie minerały takie jak piasek kwarcowy, skały granitowe, iły łupkowe oraz pigmenty ceramiczne. Wytwarzanie spieków kwarcowych składa się z kilku etapów. Początkowo minerały podlegają procesowi mielenia i prasowania. Następnie są wypiekane w specjalnych, hybrydowych piecach. Proces produkcji spieków kwarcowych gwarantuje ich wysoką wytrzymałość. Produkt końcowy jest odporny na powstawanie plam i zarysowań. Na korzyść spieków kwarcowych przemawia też ich ogromna różnorodność. Klient otrzymuje do wyboru produkt występujący w wielu wariantach kolorystycznych, powinien więc bez problemu znaleźć spiek kwarcowy odpowiadający jego potrzebom.

Spieki kwarcowe i ich zastosowanie

Zastosowanie spieków kwarcowych jest bardzo szerokie. Można wykorzystać je przy aranżacji wnętrz – doskonale sprawdzają się w roli blatów kuchennych i łazienkowych, jak również parapetów, posadzek, schodów, ścian i kominków. Spieki kwarcowe znalazły zastosowanie także jako okładziny zewnętrzne budynków i tarasów. Studio dekoracji i wyposażenia wnętrz Decokwadrat na co dzień współpracuje z firmami, które oferują płyty w maksymalnych wymiarach 320 cm x 160 cm. Jednocześnie minimalna grubość dostępnych spieków kwarcowych wynosi 0,35 cm. Coraz chętniej spieki kwarcowe wykorzystywane są jako okładzina elewacyjna, co nadaje budynkom nowoczesnego wyrazu i indywidualnego stylu. Dlatego odpowiednio dobieramy spieki nie tylko do wnętrz, ale także wykończeń elewacyjnych wszelkich budynków.

Decokwadrat oferuje spieki kwarcowe producentów najwyższej jakości, takich jak:

Coverlam – produkty tej hiszpańskiej firmy Grespania charakteryzują się wysoką jakością oraz bogatym wzornictwem. Pośród różnych wariantów kolorystycznych każdy, nawet najbardziej wymagający klient, znajdzie coś dla siebie. Spieki kwarcowe Coverlam posiadają powłokę anty-graffiti, która zabezpiecza powierzchnię przed trwałym zabrudzeniem sprayem. Z kolei samoczyszczący system Hydrotect, który wykorzystuje zjawisko fotokalizy, sprawia, iż utrzymanie płyty w czystości jest niezwykle łatwe. Spieki kwarcowe Coverlam są objęte 20-letnią gwarancją.

Kerlite – firma ta produkuje spieki kamionkowe najwyższej jakości, które podążają za najnowszymi trendami architektury i aranżacji wnętrz. Ich zastosowanie jest niezwykle szerokie – mogą pełnić zarówno rolę płyt podłogowych i ściennych, jak i otwierają przed nami nowe możliwości przy projektowaniu mebli, wystroju kuchni i powierzchni roboczych. Powierzchnia płyt Kerlite nie wykazuje tendencji do absorbowania płynów, ponadto można bardzo łatwo usunąć z niej zanieczyszczenia w postaci kurzu i pyłów. Spieki kamionkowe Kerlite to świetna inwestycja, producent obejmuje je 20-letnią gwarancją. Dzięki wykorzystaniu powłoki antybakteryjnej Protect, która zawiera srebro, na powierzchni spieków kwarcowych Kerlite unicestwieniu ulega 99,9% bakterii. Zapewnia to długotrwałą ochronę przed zużyciem i niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Laminam – produkuje spieki kwarcowe w postaci płyt o wymiarach 100 cm x 100 oraz 320 cm x 160 cm. Tego typu płyta bardzo dobrze znosi nawet duże obciążenia. Jej wysoka wytrzymałość mechaniczna pozwala na szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrz. Płyty Laminam znajdują zastosowanie jako elewacje systemowe, posadzki, okładziny ścian i elementy dekoracyjne, a także blaty kuchenne, gdzie królują spieki o grubości 12 mm. Tego typu materiał może być stosowany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Płyty Laminam wyróżnia ich lekkość, 1 m2 materiału waży zaledwie 8,2 kg. Te innowacyjne spieki kwarcowe są dostępne w 100 wariantach kolorystycznych, poszczególne wersje różnią się również fakturą oraz grubością. Wszystkie płyty Laminam posiadają powłokę odporną na zabrudzenia oraz jako opcję innowacyjny, samoczyszczący system Hydrotect, który wykorzystuje naturalnie występujące w przyrodzie zjawisko fotokatalizy. Płyty Laminam to bezpieczna inwestycja objęta aż 25-letnią gwarancją.

Edilgres – jako kolejny włoski producent spieków kwarcowych, wyróżnia się jakością i wyczuciem stylu oraz estetyki. Płyty z kolekcji Edilgres mogą odmienić łazienkę lub salon, dodając jej szyku i elegancji. W swojej ofercie ta włoska marka ma powierzchnie ceramiczne zarówno dla budynków mieszkalnych, jak i tych komercyjnych. Kolekcje Edilgres są dostosowane do różnych stylów aranżacyjnych, gdyż płytki te imitują drewno, czy nawet naturalne kamienie.

LEA Ceramiche – to spieki kwarcowe, które prezentują się doskonale nie tylko w domowych wnętrzach, ale także w przestrzeni użyteczności publicznej. LEA Ceramiche to unikatowe produkty, które łączą w sobie ekologię, niezwykły styl i oryginalne wykończenie. Ten włoski producent proponuje płyty grubości 3 i 6 mm, a jego kolekcje można dopasować do każdego wnętrza.